Od jakiegoś czasu furorę w wystroju wnętrz robią cotton balls. Są to świecące girlandy stworzone w formie miękkich, bawełnianych kul. Finezyjny oplot cotton balls jest w stanie wyczarować niesamowitą atmosferę dosłownie w każdym wnętrzu. Szukasz inspiracji z wykorzystaniem tych świateł? Przestawiamy 5 pomysłów na zastosowanie świecących kulek w gabinecie, w salonie, na tarasie, w łazience czy w sypialni.

1. Czarujący kącik

Kule cotton balls są wręcz stworzone do tego, by wyczarować z nimi kącik relaksu. Każdy z nas ma w domu takie miejsce, w którym najbardziej lubi odpoczywać. Może być to kanapa z przylegającą do niej komodą albo fotel obok kominka. Kule możesz powiesić nad kominkiem lub ułożyć na komodzie tak, by doświetlały miejsce, w którym czytasz. Możesz też włożyć je do dużego, szklanego naczynia, tworząc swoisty rodzaj lampy.

2. Spokojny gabinet

Jeśli masz w domu gabinet, to cotton balls sprawdzą się tam wręcz idealnie. Powieś je na tablicy korkowej lub wzdłuż regału z dokumentami. Możesz też ułożyć je fantazyjnie na wolnej przestrzeni na biurku. Gdy chcesz, by stanowiły znaczące źródło światła, wybierz długi sznur lub zestaw ze sobą dwa mniejsze. Najlepiej jest wybrać jasne kolory kul, bo wtedy będą najlepiej emitować światło.

3. Przytulny taras

Taras to doskonałe miejsce na wykorzystanie cotton balls. Zwieś je z dachu lub owiń delikatnie wokół filarów, które podtrzymują zadaszenie tarasu. Możesz je też ułożyć na stole albo oświetlić nimi grilla. Jeśli potrzebujesz bardziej wymyślnej formy, stwórz z cotton balls wieniec i przyozdób go wstążeczką. Gdy masz w pobliżu drzewo lub krzew, rozłóż cotton balls na gałęziach.

Pamiętaj tylko, by w przypadku tarasu wybierać kule zewnętrzne. Tutaj obowiązuje taka sama zasada jak przy światełkach bożonarodzeniowych. Zastosowanie na dworze wewnętrznych kul mogłoby doprowadzić do ich szybkiego zniszczenia.

4. Niecodzienna łazienka

Kule musisz stosować w łazience bardzo ostrożnie. Przede wszystkim dlatego, że do działania wykorzystują prąd. Powieś je wokół lustra łazienkowego lub rozłóż na długość na podłużnej półce. Staraj się zawsze, by kule nie miały żadnego kontaktu z wodą i by nie można było ich zaczepić mokrą ręką.

Możesz stworzyć w łazience kącik pielęgnacyjny, w którym znajdą się świece zapachowe (np. doskonałe Kringle świece), cotton balls, wiklinowy fotel i mały stolik. W przypadku małej łazienki taką dekorację możesz ustawić na pralce lub na parapecie. Wyobraź sobie tylko taką scenerię: jest wieczór, zapalasz świece zapachowe, włączasz świecące kule i bierzesz kąpiel. Cudowne, prawda?

5. Nostalgiczna sypialnia

Kule cotton balls będą stanowiły idealny element wyposażenia sypialni. Możesz powiesić je na wezgłowiu łóżka lub przymocować wokół obrazu, który wisi nad łóżkiem. Kule sprawdzą się świetnie też jako dodatkowe oświetlenie toaletki albo dekoracja okna. Możesz przewiesić je przez karnisz tak, by zwisały w oknie. Wtedy wybierz 3-4 małe zestawy lub 1-2 duże.

Kulki sprawdzą się też, powieszone na dużej szafie z lustrem. Wtedy światło będzie się odbijać od tafli lustra i powodować refleksy, rozświetlając całe pomieszczenie.

Ilu ludzi, tyle sposobów wykorzystania bawełnianych kulek. Bez względu na to, jaką aranżację przygotowujesz, pamiętaj o względach bezpieczeństwa. Kule cotton balls są dość delikatne w swojej konstrukcji, dlatego też musisz wieszać lub układać je umiejętnie. Nie rozciągaj mocno przewodów. Pozwól, by „leniwie” zwisały, a osiągniesz najlepszy efekt.

Pin It on Pinterest

Share This