Oferta świec zapachowych jest tak duża, że możesz dostać dosłownie zawrotu głowy. Kupujący bardzo często mają problem z wyborem dobrej świecy i jest to całkiem zrozumiałe. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak dobrze wybrać świecę zapachową.

Rodzaje zapachów

Wosk zapachowy – ogromną zaletą wosków zapachowych jest ich niska cena oraz intensywny zapach. To w woskach jest największe stężenie olejków zapachowych. Dodatkowo można je często podpalać, a zapach jest wyczuwalny nawet kilkanaście godzin po zgaszeniu podgrzewacza. Wosk jest idealną opcją dla osób, które chcą testować nowe zapachy. Małe opakowania sprawiają, że aromaty kończą się dość szybko, a Ty możesz ocenić, czy konkretny zapach Ci się podoba, czy nie. Niestety do wosku musisz posiadać podgrzewacz, a na początku jego używanie może być problematyczne.

Samplery – to oszczędne świece Yankee Candle, które palą się tylko 15 godzin. Mają zastosowanie głównie jako testery i przeznaczone są do niewielkich pomieszczeń oraz do tworzenia dekoracji razem z cotton ball.

Świece zapachowe – kiedy już znajdziesz ulubione zapachy, to najlepszym rozwiązaniem jest zakup świecy zapachowej. Jednymi z najlepszych są produkty Goose Creek. Świece zapachowe marki Goose Crek to przede wszystkim oszczędność i łatwość użytkowania. Szeroka gama zapachowa i wiele różnych rozmiarów pozwoli Ci łatwo dopasować odpowiedni wariant.

Producent świec zapachowych

Świece produkowane są na całym świecie. Spotkasz je w setkach kształtów i zapachów. Obecnie najlepszymi producentami świec zapachowych są Yankee Candle, Goose Creek i Kringle. Świece tych firm to produkty naturalne, doskonale przechowywane i starannie wykonane. Już sama marka stanowi wyraźnie o ich lepszej jakości.

Skład świecy
Zawsze kupuj takie świece, na których podano skład. Przecież chcesz wiedzieć, co wdychasz. Skład świecy powie Ci o tym, czego możesz spodziewać się po danym zapachu. Jeżeli na opakowaniu nie ma składu, to sprawdź go na stronie producenta. Dowiedz się, jak i z czego powstają świece, gdzie są wytwarzane i czym aromatyzowane. To ułatwi Ci dokonanie wyboru.

Wielkość świecy

Stereotypowa opinia głosi, że należy wybierać zawsze jak największe świece, bo wtedy oszczędzamy. Nie zawsze tak jest. Kiedy nie znasz danego zapachu, lepiej jest kupić mniejsze opakowanie. Jeśli zapach Ci się nie spodoba, to mniej w takiej sytuacji stracisz. Duże opakowanie wybierz wtedy, gdy znasz już dany zapach i wiesz, że spalisz świecę do końca.

Wielkość świecy dobieraj też do wielkości pomieszczenia. Im większe jest pomieszczenie, tym więcej zapachu potrzebuje.

Cena świecy zapachowej

Ceny jednej świecy wahają się od kilku do kilkuset złotych. Wydawać by się mogło, że najlepiej zaoszczędzić i wybrać najtańszy wariant, ale nic bardziej mylnego. Tanie świece zazwyczaj palą się bardzo krótko, a poza tym nigdy nie wiesz, jaki jest ich skład i co wdychasz. Droższe są produktami o starannie dobranych właściwościach np. zapachy Kringle. Świece te cenę rekompensują doskonałą jakością.

Jak wybrać zapach?

Do biura – idealny będzie zapach jaśminu, pobudzającej mięty czy cytrusów.
Do sypialni – wybierz odprężający zapach różany lub ten z nutą lawendy.
Do salonu – najlepsze będą zapachy leśne lub owocowe.
Do łazienki – idealne będą zapachy morskie i tropikalne.
Do kuchni – dobierz zapach domowy (chleb, truskawki, miód lub cynamon).

Pin It on Pinterest

Share This