Kiedy niezbędna jest pomoc protetyka stomatologicznego?


Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu, zdrowych i białych zębach. Świadomość higieny jamy ustnej jest wśród społeczeństwa coraz większa. Codzienna kompleksowa pielęgnacja oraz kontrolne wizyty w gabinecie stomatologicznym są podstawą zdrowego uzębienia. Jednak co robić, gdy mimo naszych starań pojawiają się problemy? Na skutek poważnych chorób lub przewlekłego leczenia może dojść nawet do utraty zębów i jest to na pewno bardzo duży kłopot dla większości z nas. W takiej sytuacji konieczne jest leczenie protetyczne.

Protetyka stomatologiczna zajmuje się przede wszystkim uzupełnianiem brakujących tkanek, bądź całych zębów. Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z tego, że brak nawet jednego zęba może mieć zły wpływ na układ żucia, powodując różne problemy z oddychaniem, jedzeniem, czy mową. Na szczęście braki w uzębieniu można dziś uzupełniać na wiele sposobów, stosując między innymi: protezy, mosty i korony. O metodzie leczenia zawsze decyduje lekarz dentysta, biorąc pod uwagę nasz zgryz, stan jamy ustnej, wiek, a przede wszystkim możliwości finansowe.

W dzisiejszych czasach posiadanie sztucznego uzębienia może być nieco wstydliwe. Na szczęście protetyka Poznań jest obecnie dziedziną tak rozwiniętą, że nowoczesne uzupełnienia są mocne i zdrowe. Dzięki temu poprawiają wygląd i samopoczucie pacjentów.