Niecodzienne smaki dla tortów weselnych


Wszyscy przywykliśmy już do pewnych tradycyjnych smaków tortów weselnych. Gdy udajemy się na imprezę ślubną do znajomych bądź rodziny, oczekujemy tego, że spotkamy się na niej z piętrowym wypiekiem o smaku waniliowym, śmietankowym lub czekoladowym. Z rzadka tylko torty weselne bywają jeszcze orzechowe, ale na tym kończą się ich warianty. Czy jednak na pewno? Jeżeli chcemy, tak naprawdę możemy stworzyć tort o zupełnie innym smaku. Poniżej prezentujemy te najciekawsze propozycje. Dzięki nim tort przestanie wyróżniać się wyłącznie wyglądem, bo zacznie zdecydowanie wyróżniać się smakiem.

A gdyby tak wykonać tort tiramisu? Chyba wszyscy przepadają za tym cudownym włoskim deserem, dlatego też wykonanie tortu w jego stylu może być istnym strzałem w dziesiątkę. Niewielki dodatek kawy wprowadzi do słodkości odrobinę goryczy, a całość udelikatni klasyczny serek mascarpone. Tort w stylu tiramisu można też bardzo fajnie ozdobić. Wystarczy wypełnić go z wierzchu jadalnymi bądź nawet żywymi kwiatami, a później obsypać wiórkami orzechowymi albo klasycznym gorzkim kakao.

Jeszcze bardziej wytrawną i jeszcze bardziej elegancką propozycją będzie tort węgierski. Z uwagi na to, że pojawia się w nim spora ilość alkoholu, jest on deserem dla osób dorosłych, dlatego możemy go zaserwować swoim gościom tylko wtedy, gdy zapraszamy na imprezę jedynie pełnoletnie osoby (albo gdy przygotujemy oddzielny tort weselny dla dzieci). Węgierki wypiek to mieszanka ciężkiego biszkoptu, gorzkiej czekolady oraz wiśni. Bardzo często uzupełniają go też różnego rodzaju orzechy. Ważne jest tylko to, by były uprażone, zanim trafią do ciasta.

Powyższe torty weselne na pewno wyróżniają się bijącą od nich elegancją, która ukazuje się zarówno w ich smaku, jak i w ich wyglądzie. Jeżeli więc wolelibyśmy stworzyć na swoje wesele coś bardziej zwariowanego, przyjrzyjmy się tęczowym tortom w stylu rainbow. Łączą one w sobie najwspanialsze i najmocniej nasycone odcienie. Świetnie pasują do typowo radosnych hucznych wesel, w których biorą udział także dzieci i młodzież.

Zapraszamy: https://cukiernia-piskorska.pl/